Manufacturer Part No35ZLJ100M6.3X11
Order Code1831279
Product RangeZLJ Series
Your Part Number
3,904 In Stock
Need more?
65 Delivery in 1-2 Business Days(SG stock)
3839 Delivery in 3-4 Business Days(UK stock)
Available until stock is exhausted
| Quantity | Price |
|---|---|
| 5+ | Php24.500 |
| 50+ | Php11.000 |
| 250+ | Php8.800 |
| 500+ | Php5.500 |
| 1000+ | Php4.700 |
Price for:Each
Minimum: 5
Multiple: 5
Php122.50
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerRUBYCON
Order Code1831279
Product RangeZLJ Series
Technical Datasheet
Capacitance100µF
Voltage(DC)35V
Capacitance Tolerance± 20%
Capacitor TerminalsRadial Leaded
Lifetime @ Temperature7000 hours @ 105°C
PolarityPolar
Capacitor Case / PackageRadial Leaded
Lead Spacing2.5mm
Product Diameter6.3mm
Product Length-
Product Width-
Product Height11mm
ESR-
Ripple Current700mA
Operating Temperature Min-40°C
Operating Temperature Max105°C
Qualification-
SVHCNo SVHC (21-Jan-2025)
Alternatives for 35ZLJ100M6.3X11
8 Products Found
Product Overview
- PET sleeve
- Long life
- Low impedance
- 700mA RMS at 100kHz/+105°C Rated ripple current
- -40 to 105°C Temperature range
Applications
Computers & Computer Peripherals, Aerospace, Defence, Military, Multimedia, Consumer Electronics
Technical Specifications
Capacitance
100µF
Capacitance Tolerance
± 20%
Lifetime @ Temperature
7000 hours @ 105°C
Capacitor Case / Package
Radial Leaded
Product Diameter
6.3mm
Product Width
Product Range
ZLJ Series
Ripple Current
700mA
Operating Temperature Max
105°C
SVHC
No SVHC (21-Jan-2025)
Voltage(DC)
35V
Capacitor Terminals
Radial Leaded
Polarity
Polar
Lead Spacing
2.5mm
Product Length
Product Height
11mm
ESR
Operating Temperature Min
-40°C