Manufacturer Part NoCY7C64215-28PVXCT
Order Code
Re-Reel3259946RL
Cut Tape3259946
Also Known AsSP005641879, CY7C64215-28PVXCT
Your Part Number
992 In Stock
Need more?
992 Delivery in 3-4 Business Days(UK stock)
Packaging Options
| Packaging Type | Quantity | Unit Price: | Total |
|---|---|---|---|
| Cut Tape | 1 | Php289.400 | Php289.40 |
| Total Price | Php289.40 | ||
Cut Tape & Re-Reel
| Quantity | Price |
|---|---|
| 1+ | Php289.400 |
| 10+ | Php226.400 |
| 25+ | Php208.200 |
| 50+ | Php198.600 |
| 100+ | Php188.600 |
| 250+ | Php179.400 |
| 500+ | Php175.300 |
| 1000+ | Php168.900 |
Line Note
Added to your Order Confirmation, Invoice, and Dispatch note for this order only.
Product Information
ManufacturerINFINEON
Order Code
Re-Reel3259946RL
Cut Tape3259946
Technical Datasheet
USB IC TypeUSB Device Controller
USB StandardUSB 2.0
Supply Voltage Min3V
Supply Voltage Max5.25V
IC Case / PackageSSOP
No. of Pins28Pins
Data Rate12Mbps
No. of Ports8Ports
Operating Temperature Min0°C
Operating Temperature Max70°C
Product Range-
Qualification-
SVHCNo SVHC (25-Jun-2025)
Product Overview
- M8C processor speeds up to 24MHz, two 8 × 8 multiply, 32-bit accumulate
- 3.15 to 5.25-V operating voltage, USB 2.0 USB-IF certified. TID# 40000110
- Up to 14-bit incremental and delta sigma analogue-to-digital converters (ADCs)
- 16K flash size, 1KBytes SRAM
- Programmable threshold comparator
- Full-duplex universal asynchronous receiver-transmitter (UART)
- CYFISNP modules to talk to Cypress CYFI™ radio, complex peripherals by combining blocks
- Four unidirectional endpoints, one bidirectional control endpoint
- Dedicated 256-byte buffer, no external crystal required
- 28-pin SSOP package, commercial temperature range from 0°C to 70°C
Warnings
Technical Specifications
USB IC Type
USB Device Controller
Supply Voltage Min
3V
IC Case / Package
SSOP
Data Rate
12Mbps
Operating Temperature Min
0°C
Product Range
MSL
MSL 1 - Unlimited
USB Standard
USB 2.0
Supply Voltage Max
5.25V
No. of Pins
28Pins
No. of Ports
8Ports
Operating Temperature Max
70°C